vesti24.mk

Tag : млеко

ЗАБАВА

Магичен лек за спиење, една шолја и ќе заспиете веднаш!

admin
Не можете да заспиете? Се будите секое утро ненаспани и изморени? Овој рецепт е вистинското решение за вас! Доколку патите од несоница, тогаш дефинитивно треба
ЗАБАВА

Овој напиток заменува 100 стомачни – се подготвува за само неколку минути

admin
За подготвување на овој напиток потребни ви се 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2