vesti24.mk

Tag : мобилни телефони

ЗАБАВА

Загрижувачки информации: Зависноста од мобилните телефони станува секојдневие

admin
Мобилните телефони стануваат неопходен дел од нашето секојдневно живеење. Присутни се кај целата популација без разлика на возраста – ги користат деца, возрасни, стари… Без мобилниот
ЗАБАВА

Во овој ресторан децата можат да вечераат бесплатно, но нивните родители треба да исполнат само едно нешто

admin
Британски ресторан им нуди бесплатен оброк на сите деца доколку дојдат на семеен ручек со нивните родители, но родителите треба да исполнат еден услов. Целта
ЗАБАВА

Бесплатен оброк за деца, ако родителите ги остават телефоните на влез во ресторан

admin
Британскиот ресторан Френки енд Бени`с претстави зона без мобилни телефони, откако спровеле анкета за тоа колку користењето на тие направи има влијание врз семејната вечера.
ЗАБАВА

Целиот Балкан му симнува капа- кога ќе видите како овој Босанец им помага на мигрантите веднаш ќе ви се насолзат очите (ФОТО)

admin
На патот кон бегалскиот камп во Босна и Херцеговина еден граѓанин на оградата на својот дом поставил продолжен кабел за да можат мигрантите да си
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Батериите за мобилните ќе се полнат за неколку минути

admin
Тајната на батериите кои се полнат за неколку минути повеќе не е тајна за научници од Универзитетот „Кембриџ“. Истражувачите открија нова категорија материјали коja овозможува
СВЕТ

Ригорозни забрани: Казни за користење на телефон во автомобил дури и ако возилото е запрено

Ferad Aruc
Француските власти воведуваат ригорозна забрана за употреба на мобилни телефони во автомобилите. Новиот закон предвидува возачот да не смее да користи мобилен телефон, освен во
ЖИВОТ

Имате чувство дека мобилниот ви вибрира, а кога ќе проверите нема ништо – ова е причината

Ferad Aruc
Колку пати ви се случило погрешно да посегнете во џебот мислејќи дека ви вибрира телефонот? Овој феномен има и име – синдром на фантомски вибрации
ТЕХНОЛОГИЈА

Корисниците Се Бесни На Технолошкиот Гигант: Телефон Од 1100 Евра На Кој Не Можеш Да Се Јавиш

Ferad Aruc
Корисниците на новиот iPhone X се бесни бидејќи тврдат дека не можат да одговорат на повиците. Apple го опишува својот нов модел како “најнапредниот телефон
СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

Сноуден претстави апликација за мобилни телефони, со која се шпионираат шпионите

Ferad Aruc
Поранешниот соработник на Агенцијата за национална безбедност на САД Едвард Сноуден, кој во 2013 година ја откри американската програма за шпионажа, објавувајќи тајни документи, веќе
ТЕХНОЛОГИЈА

Мобилни телефони од кои стравува полицијата: Што сѐ може Zanco Tiny?

Ferad Aruc
Британската фирма Zanco претстави нов модел на мобилен телефон, кој е толку мал, што е помал и од кредитна картичка. Уредот работи на 2G мрежа,