vesti24.mk

Tag : МОДА

ЗАБАВА МОДА

Збогум за големиот женски проблем: Оваа чанта свети во темница, дамите воодушевени

admin
Дизајнерите на женските чанти секогаш пред себе имаат тешка задача бидејќи мора да создадат нешто кое ќе изгледа убаво, но воедно ќе биде и функционално....
ЗАБАВА МОДА ХОРОСКОП

Луѓето родени во овие четири хороскопски знаци имаат чувство за стил

admin
Кога ќе погледнете некои луѓе, веднаш помислувате дека се родени со добар вкус. Секоја нивна дневна комбинација изгледа совршено, а нивните домови можат да красат...
ЖИВОТ ЗАБАВА МОДА

Секс-Бомба: Има 30 години, а во животот била само со еден маж

Ferad Aruc
Кога помислувате на ангелите на Викторија, ретко на кого му проаѓа низ глава дека убавиците кои се заштитни лица на оваа куќа се всушност фамилијарни...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Плус сајз манекенката бесрамно прошетала полугола низ Холивудските патишта

Ferad Aruc
28-годишната манекенка Искра Лоренс стана славна поради своите облини, а на социјалните мрежи ја следат 4,2 милиони луѓе. Таа редовно се соблекува и покажува дека,...
ЖИВОТ ЗАБАВА МОДА

Познатата манекенка прошетала на црвениот тепих со Донатела Версаче

Ferad Aruc
Манекенката Ирина Шајк вчеравечер се појавила во Берлин на доделување на наградата “Маж на годината” во организација на списанието “GQ”. Убавата Русинка прошетала на црвениот...
ЗАБАВА МОДА

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос? (ФОТО)

admin
Како да го покриете носот, најизложениот дел од телото што постојано ви е смрзнат на минусните температури?  Изгледа дека оваа компанија од Велика Британија го...
ЖИВОТ СВЕТ

Ветерот ѝ го подигна фустанот на војвотката, па го откри она што на кралските дами им е забрането

Ferad Aruc
Силниот ветер синоќа им создаде големи проблеми на дамите кои присуствуваа на венчавката на принцезата Јуџин. На некои им летнаа шеширите и им се расипале...
ЗАБАВА

Светските ѕвезди “полудеа” на нов тренд за стаклена коса: Нов тренд кој ќе го обожува секоја девојка!

Ferad Aruc
Прво имавме тренд “стаклена кожа”, кој дојде од Кореја и означува многу мазна и ултра сјајна кожа. Новиот тренд, кој зема силен замав е сепак...
ЗАБАВА

Ким Кардашијан се пофали со тенкиот струк во тесни хеланки и минијатурен топ

Ferad Aruc
Ким Кардашијан гостувала во емисијата на Џими Кимел за која одлучила да облече црн аутфит. Таа во последните неколку дена често носи вакви дневни комбинации,...
Uncategorized МОДА

Нема како неа, Ким Кардашијан повторно со бесмислена модна комбинација

admin
Од Ким Кардашијан веќе се навикнавме да гледаме буквално сè, почнувајќи од нејзините чудни модни комбинации, но овој пат повторно се надмина себе. Папараците ја...
Uncategorized ЗАБАВА МОДА

Манекенката гордо ги покажала витките нозе и бујното деколте

admin
Кога ќе помислиме на најпознатите светски манекенки и модели, едно од првите имиња кое нѝ паѓа напамет е Кејт Мос. Мос е една од најпознатите...
Uncategorized МОДА

Бела Хадид во креации од високата мода за Harper’s Bazaar

admin
Бела Хадид облече креации од високата мода на Диор, Валентино, Џамбатиста Вали и Шанел за едиторијал за најновото издание на списанието Harper’s Bazaar. За списанието,...
ЖИВОТ МОДА

Познатата манекенка се појавила во потполно проѕирен фустан без градник на фестивалот во Кан

admin
Познатата манекенка Кендал Џенер се појавила на црвениот тепих на 71-от Меѓународен филмски фестивал во Кан, а нејзиниот изглед ги изненадил сите. Наместо гламур, убавицата...