vesti24.mk

Tag : МОДА

ЗАБАВА

Ким Кардашијан изгледаше повеќе од добро во жолто, но и таа го применува тајниот трик!

Ferad Aruc
На претставување на новиот број на магазинот “Business of Fashion”, Ким Кардашијан се појави во навистина провокативна, екстравагантна тоалета во впечатлива жолта боја. Воедно, Ким...
СВЕТ

Првата дама на САД се појавила во потполно бело елегантно издание

Ferad Aruc
Првата дама на САД повторно го покажала својот беспрекорен стил. Меланија и Доналд Трамп вчера во Белата куќа го угостија францускиот претседател Емануел Макрон и...
ЖИВОТЕН СТИЛ

(ВИДЕО) Бизарно слабеење: Памук – диетата повторно во мода

Ivana
Многу девојки во светот се одлучни во својата намера да изгубат неколку килограми. Нивното бизарно однесување и наоѓањето нови начини за губење килограми не запира....
МОДА

Само за најхрабрите, дали би ги носеле овие шорцеви?

Ferad Aruc
На модниот пазар постојано се појавуваат некои необични парчиња облека кои предизвикуваат лавина на различни реакции кај луѓето. Овие кратки шорцеви се едни од нив,...
Uncategorized

Нејзините облини “убиваат”: Манекенката со својот изглед повторно ги предизвика фоторепортерите

Ferad Aruc
Таа е една и единствена, а кога станува збор за истакнување на облини се знае дека се зборува за Ешли Грахам. Плус сајз моделот се...
ЗАБАВА

Емили Ратајковски е сопственичка на најубавите гради, а со новата фотосесија го докажува…

Ferad Aruc
Американската манекенка Емили Ратајковски го покажала своето топлес издание на насловната страница од новото издание на шпанскиот “Vanity Fair”. Манекенката и глумица Емили истакна дека...
МОДА

Како ќе изгледаат Манго девојките оваа пролет?

Ferad Aruc
Новата кампања на MANGO за сезона пролет-лето 2018 се фокусира на интимноста, врската меѓу луѓето и повикот кон природата. Моделите Ана Еверс, Амбер Валета и...
СВЕТ

Македонец ќе стане светски познат дизајнер

Ferad Aruc
Познатиот моден креатор Златко Јовановски беше поканет на Harbin Fashion Week во Кина. Откако ја виделе неговата колекција која беше презентирана на Модната недела во...
МОДА

Канје ѝ забрани на Ким да носи еден детаљ без кој не можат многу жени на светот

Ferad Aruc
Не е тајна дека Канје Вест обожува да управува со својата сопруга, барем кога е во прашање модата. Откако се заедно, раперот одредува што ќе...
ЖИВОТ

Брижит Макрон во издание во какво не сме ја виделе!

Ferad Aruc
Брижит Макрон од „Вог“ е прогласена за најдобро облечена жена. Жената што првин се најде на удар на јавноста, сега е една од омилените, посебно...
МОДА

10-те најубави фризури на доделувањето на “Златните глобуси” кои можете лесно да ги ископирате

Ferad Aruc
Како што веќе пишувавме, 75-то доделување на “Златните глобуси” подигна голема прашина и предизвика бурни реакции и воодушевување бидејќи речиси сите познати дами одлучија да...
Uncategorized

Тие се кралици на црвениот тепих: Пет дами кои го имаа најхрабриот моден стил во 2017 година

Ferad Aruc
Ѕвездите секогаш знаат да бидат во центарот на вниманието. Некои тоа го прават со своето однесување, а некои со стилот на облекување и изгледот. Овие...