vesti24.mk

Tag : МОДА

Uncategorized

Стилски слики од германската блогерка Фисун! (ГАЛЕРИЈА)

admin
Фисун е мајка на две деца со изострено чуство на стил и континуирано сбоделува комбинации на нејзиниот инстаграм и веб портал кој што се вика...
Uncategorized

Најженствените костими за капење ги најдовме во Women’secret (ГАЛЕРИЈА)

admin
Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат...
Uncategorized

Карираниот дезен на обивки повторно во Мода (ФОТО)

admin
Карираниот дезен е многу популарен оваа сезона, а посебно добро изгледа на обувките… Неколку модели од актуелните дизајнерски понуди. Погледнете ги во галеријата:...
Uncategorized

Најмодерни венчаници од Зухеир Мурад за 2018!

admin
Најпознатиот либански дизајнер Зухеир Мурад ја претстави колекцијата венчални фустани за пролетната сезона 2018-та. Мурад е познат по своите елегантни и женствени креации кои навикнавме...
Uncategorized

Модна елита помеѓу спортистите – кои се најдобро облечени фудбалери? (фото)

admin
Во минатото, фубалерите не обрнуваа многу внимание на својот изглед, но се чини дека во последно време тие се помалку прават модни утки. Повеќето европски...
Uncategorized

15-годишната ќерка на Синди Крафорд во мини фустан во Лос Анџелес

admin
Крушата под круша паѓа, 15 годишниот модел ќерката на славната манекенка Синди Крафорд е новото лице на парфемот Daisy Marc Jacobs. Долгоногата убавица присуствуваше на...
Uncategorized

Популарните фустани од тантела со проѕирни и светкави делови ( ГАЛЕРИЈА )

admin
Независно од трендовите дизајнерите секогаш наоѓаат начим да ја имплементираат во своите линии како за Тантелата не постојат сезони. Нај полуларните фустани од тантела 2017...