vesti24.mk

Tag : монструм

ЗАБАВА

Ова е вознемирувачката приказна за најсуровата жена на светот: Украла 5.000 деца, 500 убила (ВИДЕО)

admin
Поминаа 59 години од смртта на Џорџија Тан, а сеќавањата за нејзините злодела се’ вознемирувачки. Според најновите документи и сведоштва за неа, една од најсуровите...
ВЕСТИ

АУДИО бомба на Ел Чека за MOHCTPУM: СЈО ги ослободи убијците?!

admin
Кичевецот познат под псевдонимот Ел Чека објави 8 минутен разговор „бoмба”, во која се тврди дека обвинeтите во случајот кој го превзеде СЈО кои претходно...
ЗАБАВА

Ќе ви се скрши срцето и ќе почувствувате гнев: Ова детенце умирало во најтешки маки, а очувот убиец за кратко ќе излезе на слобода

admin
Едногодишното дете, кое почнало во рацете на својот очув умирало полека и во страшни болки од повредите со кои се здобило пет дена дена пред...
ЗАБАВА

Ги фрлил мртвите тела на сопругата и децата: Таа ги задави нив, па јас ја убив неа – сведоштво за монструозноста

admin
Кристофер Вот (33) од американската сојузна држава Колорадо кој е во истражен затвор под сомнение дека ја убил бремената сопруга и двете ќерки, сега тврди...
МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Им покажав разговори на родителите на убиените деца, но не за убиства, туку за субвенции

Ferad Aruc
Зоран Заев, денеска во изјава за новинарите во врска со случајот „монструм“ и сведочењета на родителите не убиените момчиња, кажа дека ги предал сите материјали...
МАКЕДОНИЈА

Ахмети: Осудените од „Монструм“ и „Диво Насеље“ ќе се ослободат, тоа е дел од Тиранската платформа (видео)

Ferad Aruc
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети во вчерашното гостување на Алсат телевизија зборувајќи за реализацијата на Тиранската платформа, која тој ја ословува како договор, рече дека...
Uncategorized

Зоран Заев ќе го разреши случајот “Монструм”

admin
Моментално на Македонската Радио Телевизија, новинари отворено му поставуваат прашања на премиерот Зоран Заев. Премиерот изјави дека ќе донесе експерти кој ќе работат на случајот Монструм...