vesti24.mk

Tag : мост

ВЕСТИ

Двајца потешко повредени во сообраќајка кај новиот мост на Брегалница во Штип

admin
Двајца мажи се потешко повредени откако со возило излетале од коловозот пред новиот мост на реката Брегалница во Штип по што со возилото паднале на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Лашкоска: Се руши мостот во Прилеп за кој од локалната власт беа издвоени 800 илјади евра

admin
Повеќе немам воопшто дилема дека мостот во Сточен пазар – Прилеп ќе достигне вредност не од еден милион евра, ами сигурно и нешто повеќе. Неспособноста,незнаењето...
ЗАБАВА

Вистински монструм: Човек фрли жена од мост, камерите снимија се (ВИДЕО)

admin
На безбедносна камера од еден објект, некој забележал во далечина момент кога човек, шетајќи по патека покрај мост, собрал жена на мост и ја фрлил...
ВЕСТИ СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЧУДОТО ОД АВТОПАТ КОЕ ГО ГРАДАТ НОРВЕЖАНИТЕ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Западниот норвешки брег одзема здив. Прекрасни глечери, а некои фјордови се простираат на должина од 200 километри. Моменталната ситуација е таква што ако сакате да...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Италијанската полиција објави видео од уривањето на мостот во Џенова

Ferad Aruc
Во Италија во саботата е прогласен ден на жалост поради жртвите од уривање на мостот во Џенова, при што загинаа 38 луѓе, а од 10...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Американката која ја турна својата пријателка од мост: Никој не верува дека ѝ е жал

Ferad Aruc
Обвинителството во американската држава Вашингтон разгледува дали ќе покрене постапка против 18-годишната Тејлор Смит бидејќи ја турнала две години помладата пријателка Џордан Холгерсон од мост....
ВЕСТИ СВЕТ

Проговорела тинејџерката од шокантната снимка на која паѓа од мост

Ferad Aruc
На социјалните мрежи кружи видео од една девојка која е бутната од мост, иако признала дека се плаши да скокне. На видеото се гледа како...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

(ВИДЕО) Тинејџерка стои на раб на мост и се двоуми дали да скокне – во тој момент ѝ приоѓа другарката и ја турка!

Ferad Aruc
Снимката на која што може да се види како една тинејџерка ја турка својата другарка од мост со експресна брзина се прошири на интернет и...
ЗАБАВА

Со велосипед сакала да помине преку мост кој се подигнува, вечно ќе се кае поради оваа глупава одлука (ВИДЕО)

admin
Жена од американската сојузна држава Висконсин е снимена како со велосипед поминува меѓу спуштените бариери на мостот кој во тој момент се подигаше. Мислеше дека...
ЗАБАВА

Путин му го покажа на светот руското чудо: Претседателот седна во камион и прв возеше по новиот мост (ВИДЕО)

admin
Рускиот претседател Владимир Путин отвори за сообраќај мост кој ќе ги поврзе Крим и Русија. Мостот ќе го намали сообраќајот на полуостровот. Путин седна во...
ЗАБАВА

Да ти застане срцето: Стаклениот мост на висина од 1000 метри им пукал под нозете на туристите

admin
На интернет се појавила снимка од стаклениот мост во Кина, по кој одат група туристи. Мостот е поставен на висина од 1.179 метри над нивото...