vesti24.mk

Tag : Моцарт

ВЕСТИ

Mozzart обезбеди лекови и медицински материјали за Клиничката болница во Штип

admin
Лекови кои се исклучително потребни на секоја болница во борбата против корона вирусот, медицински материјал и опрема, се составен дел од донацијата што компанијата Mozzart...
ЗАБАВА

Нотен запис на Моцарт продаден за 372.500 евра

admin
Оригинална партитура за менуети којaшто Волфганг Амадеус Моцарт ја напишал кога имал 16 години, и која била дел од колекцијата ракописи на австрискиот писател Штефан...
МАКЕДОНИЈА

Македонец со нова среќа во „Моцарт“, голема добивка падна и во Охрид

Ferad Aruc
Продолжува трендот на големи добивки во Македонија. По Прилеп сега „избувна“ и Охрид каде играч на обложувалница  со уплата од само 20 денари успеа да...
МАКЕДОНИЈА

Моцарт му ја исплати историската добивка од половина милион евра на Ване Лесноски

Ferad Aruc
Обложувалниците Моцарт вчера ја исплатија најголемата премија во Европа како со-однос во висина на уплатено ливче и остварена добивка! Државата Македонија наплати во својот буџет...