vesti24.mk

Tag : МТСП

ВЕСТИ

МРСА се шири меѓу децата: Родителите во паника- МТСП се одзва по повеќе од 6 часа, но без конкретен одговор

admin
ЈОУДГ „ Весели Цветови“ о.Кисела Вода Скопје, постапила согласно член 172 од Законот за заштита на децата со тоа што ја следела дневната здравствена состојба...
ВЕСТИ

Ветија зголемување на платите на сите вработените во градинките, но излажаа: Власта за некого мајка, за друг маќеа

admin
Вработените во детските градинки од владата на СДСМ добија ветување на корекција на платите. Очекувајќи го најавеното покачување, вработените во градинките не претпоставија дека власта...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Мајка на 11-месечно бебе вчера преживеала вистинска траума во скопска градинка, инспекторите на терен

Ferad Aruc
Одделението за инспекциски надзор за заштита на децата работи на расветлување на случајот со 11 месечното дете кое било каснато во градинка. Министерството за труд...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Докторите на КАРИЛ не виделе такво ѕверство

admin
Едногодишно женско дете, безмалку уште бебе, со сериозни повреди на главата и по телото се бори за живот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно...