vesti24.mk

Tag : МУЗИКА

ЗАБАВА

„Вино на штикли“ во Форца

admin
Среда, 3-ти јули од 20 часот па се до 1 часот по полноќ, винскиот бар и ресторан „Форца“ ќе биде главното место на забавата во главниот град. „Вино на...
ЗАБАВА

Даде отказ со помош на трубачи: Се прослави на Балканот по врската со омажена жена, а сега е хит на интернет (ВИДЕО)

admin
Светскиот тренд на давање отказ со музика се пренесе и во регионот. Имено, еден работник од Србија стигна во една медиумска куќа со трубачки оркестар и...
ЗАБАВА

Истражување: Слушањето музика на работа поттикнува креативност, но ѝ пречи на логиката

admin
Многумина на своето работно место слушаат музика. Некому тоа му помага денот да му мине побрзо, некој пак, поради подобра концентрација, а други – заради...
ЗАБАВА

Милијарда млади луѓе во опасност да го загубат слухот поради гласна музика

admin
Адолесцентите сакаат да слушаат гласна, па дури и прегласна музика и поради тоа околу една милијарда млади луѓе се во опасност да го загубат слухот,...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Вагите на турбо фолк, Јарците на џез- погледнете на каква музика „откачуваат“ хороскопските знаци

admin
Астрологијата сепак игра огромна улога во вашиот омилен жанр на музика. Можеби уживате во повеќе различни музички правци и тоа секако е одлично, но еден...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ариана Гранде е почесен граѓанин на Манчестер

admin
Американската пејачка Ариана Гранде е почесен граѓанин на Манчестер откако помогна да се соберат 10 милиони фунти за поддршка на настраданите од терористичкиот напад во...