vesti24.mk

Tag : навивачи

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„ИЛИРИДА“, “УЧК“, „МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ КУ*ВА ГОЛЕМА“ скандираа во Тетово

Ferad Aruc
По прославата од 30 години постоење на навивачката група „Војводи“ во Тетово, за да не останат покуси со навредливи слогани, повици за тероризам и голема
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Погледнете ги најдобрите и најзгодните навивачки изданија на познатите Хрватки

Ferad Aruc
Од најважната споредна работа, фудбалот одеднаш стана најважната работа на светот, барем за Хрватите. Големата победа против репрезентацијата на Англија, ја однесе Хрватска во финалето
ЗАБАВА

Недостиг на пиво на Мундијалот во Русија

admin
Светското првенство во фудбал и големиот број на навивачи од целиот свет, кои дневно пијат огромни количини пиво, предизвикаа недостиг на овој напиток во Русија.