vesti24.mk

Tag : навики

ЗАБАВА

Тест за сите дами: Ако ги имате овие навики вие сте навистина посебни жени

admin
Што е тоа што ја опишува атрактивната жена, онаа која совршено комуницира со својата женственост и се чувствува одлично во својата кожа? Сигурност, интелегенција или...
ЗАБАВА

Пет навики на исклучително привлечните жени- дали сте меѓу нив?

admin
Што е тоа што ја опишува атрактивната жена, она која совршено комуницира со својата женственост и се чувствува одлично во својата кожа? Сигурност, интелегенција или...
ЗАБАВА

Навиките при туширање говорат за карактерот на човекот

admin
Делот од телото со кој го почнува туширањето, кажува многу за човекот, за неговиот карактер и навики, објави порталот „Брајтсајд“, посочувајќи конкретна листа со делови...
ЗАБАВА

Седум утрински навики поради кои се дебелееме- еве што да избегнувате

admin
Една позната изрека вели дека „денот по утрото се познава“, а порталот „Брајтсајд“ додава – особено кога се работи за храната и лошите навики кои...
ЗАБАВА

10 навики кои ќе ви го сменат животот и ќе го направат бидете посреќни

admin
Живееме брзо и често зборуваме дека не чувствуваме колку брзо минуваат деновите, неделите и месеците. Веќе е крајот на годината, а ни изгледа како да...
ЗАБАВА

3 навики кои ве спречуваат да ги намалите килограмите

admin
На интернет можете да најдете милион содржини за тоа како можете да ги намалите килограмите. Штом ги прочитате тие совети, често мислите дека губењето на...
ЗАБАВА

Овие навики прават да бидете постојано уморни

admin
Ви се случува ли да не правите многу, а потоа едноставно штом се приберете дома да се чувствувате многу уморни? Се чувствувате ли често уморни...