vesti24.mk

Tag : навреда

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Австрискиот парламент моментално се занимава со ксенофобични и сексистички напади кон пратеничката на “Liste Pilc”, Алма Задиќ

admin
Австрискиот парламент моментално се занимава со ксенофобични и сексистички напади кон пратеничката на “Liste Pilc”, Алма Задиќ што беше една од главните теми на денешната...
СВЕТ

Белгиец казнет со 3.000 евра поради навреда на полицајка

Ferad Aruc
Маж што вербално нападнал полицајка стана првиот граѓанин на Белгија осуден за сексизам на јавно место, објави „Гардијан“. Судот во Брисел му одреди глоба од...