vesti24.mk

Tag : намирници

ЗАБАВА

Намирници кои го зголемуваат либидото

admin
Некои секојдневни продукти служат за подобрување на циркулацијата, намалување на стресот, ослободување на серотонин – хормонот на среќа, но ја зголемуваат и желбата за секс.
ЗАБАВА

На многумина им се омилени, но во авион нема да може да ги јадат: Оваа намирница станува забранета

admin
Јужнокорејската авио компанија „Коријан ер“ објавила дека во нејзините авиони повеќе нема да се служат кикирики, поради неодамнешен инцидент до кој дошло кога двајца браќа
ЗАБАВА

Овие 3 намирници немаат рок на траење и не се фрлаат никогаш

admin
Во денешно време, кога станува збор за храна, сите сме многу внимателни околу датумот на намирниците. При купување посебно внимание посветуваме на рокот на траење
ЗАБАВА

6 виолетови намирници кои се одлични за здравјето

admin
Растителните намирници со виолетова боја не се само атрактивни на изглед, туку се и вистинска ризница на нутритивни и антиоксидантни материи, како што се ресвератролот
ЗАБАВА

Овие намирници сите ги чувате во фрижидер, а тоа е голема грешка: Кромидот извадете го веднаш

admin
Експертите редовно предупредуваат дека кромидот никако не треба да се остава во фрижидер, но дали сте се запрашале зошто? За повеќето намирници за продолжувањето на
ЗАБАВА

Намирници за добро расположение

admin
Поправете го лошото расположение со овие намирници: Јагоди, портокали, манго Витаминот Ц го зајакнува имунитетот но и го поправа лошото расположение. Овој силен антиоксидант се
ЗАБАВА

Осум намирници кои согоруваат повеќе калории отколку што содржат

admin
Луѓето со вишок килограми ќе се воодушеват по оваа вест. Конечно е направен список на намирници кои брзо ги согоруваат калориите, а најдобро од се