vesti24.mk

Tag : напиток

ЗАБАВА

Енергетски напиток кој ќе ве разбуди по празниците

admin
Овој напиток дефинитивно ќе ве разбуди. Лимонот го раздвижува црниот дроб, помагајќи му да произведе дигестивни сокови кои ќе ја поттикнат детоксикацијата. Куркумата е одлична
ЗАБАВА

Тајната на Амишите: Тврдат дека овој напиток го спречува ракот

admin
Овој напиток кој го користат Амишите е одличен за целото тело и здравјето, но особено е ефикасен во случаите на чир, настинка, астма, артритис, импотенција,
ЗАБАВА

Со овој напиток никогаш нема да имате здравствен и проблем со килограмите

admin
Овој моќен напиток може да ви помогне да направите детоксикација на црниот дроб и да се ослободите од вишокот на килограми без многу напор. Кога
ЗАБАВА

Овој напиток заменува 100 стомачни – се подготвува за само неколку минути

admin
За подготвување на овој напиток потребни ви се 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2
ЗАБАВА

Подгответе се за плажа: Симнете 10 цм од половината за само 4 дена!

admin
Топлото време и поплавата од понуди на туристичките агенции асоцираат на годишен одмор, а тоа неминовно асоцира на вашето појавување на некоја плажа во бикини
ЗАБАВА

Напиток кој го подобрува расположението

admin
Едно големо научно истражување покажа дека куркумата може да излекува лице со тешка депресија, без никакви негативни појави. Куркумата лекува депресија благодарение на посебната состојка
ЗАБАВА

Ќе се стопите од овој напиток: Пијте го седум дена и уживајте во резултатите!

admin
Освен што ќе ослабите, ќе го зајакнете и имунитетот и ќе се ослободите од отровите во телото… Лукот е еден од најчесто користените состојки во