vesti24.mk

Tag : напиток

ЗАБАВА

Напиток кој лекува многу болести и чисти од сите отрови, а се подготвува од само 4 состојки кои ги имаме дома

admin
Овој чај помага во спречување на опасни инфекции, тумори и уште многу други болести. Покрај тоа го чисти огранизмот од сите отрови. Начин на подготовка:...
ЗАБАВА

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15 дена, а намалува 80 отсто од маснотиите

admin
Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...
ЗАБАВА

Моќна комбинација: Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот

admin
Овој пијалок се прави едноставно и има исклучителна моќ да ги отстранува наталожените масти во пределот на стомакот. Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во...
ЗАБАВА

Најдобриот утрински напиток за слабеење: Резултатите се видливи само за неколку дена

admin
Ова е многу едноставен утрински напиток, кој ги топи непотребните маснотии. Станува збор за комбинација од чија семе, мед, лимон и вода. Оние кои ја...
ЗАБАВА

Со само 3 состојки: Природен напиток кој е најсилниот борец против вишокот килогами

admin
Овој зачин е неверојатно лековит и помага да се ослободиме од масните наслаги. Станува збор за циметот кој помага за стабилизација на шеќерот во крвта,...
ЗАБАВА

Енергетски напиток кој ќе ве разбуди по празниците

admin
Овој напиток дефинитивно ќе ве разбуди. Лимонот го раздвижува црниот дроб, помагајќи му да произведе дигестивни сокови кои ќе ја поттикнат детоксикацијата. Куркумата е одлична...
ЗАБАВА

Тајната на Амишите: Тврдат дека овој напиток го спречува ракот

admin
Овој напиток кој го користат Амишите е одличен за целото тело и здравјето, но особено е ефикасен во случаите на чир, настинка, астма, артритис, импотенција,...
ЗАБАВА

Со овој напиток никогаш нема да имате здравствен и проблем со килограмите

admin
Овој моќен напиток може да ви помогне да направите детоксикација на црниот дроб и да се ослободите од вишокот на килограми без многу напор. Кога...