vesti24.mk

Tag : НАСА

ЗАБАВА

Нудат 16.500 евра за лежење и гледање телевизија: Но во оваа работа од соништата има еден проблем

admin
НАСА на волонтерите им плаќа 16.500 евра за гледање на телевизија во кревет два месеци, за да ги тестира предностите на природната гравитација. Доброволците ќе...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

НАСА откри природен начин за создавање вода на Месечината

admin
Научниците од Американската вселенска агенција НАСА објавија соопштение во кое се вели дека успеале да пронајдат формула со која можат да создадат вода на површината...
БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Ни доаѓа најстрашен студ досега! Земјата ќе се најде во ледени окови

Ferad Aruc
Научник на НАСА предупредува дека не чека најстрашното замрзнување во модерната историја и дека Земјата ќе биде во ледена прегретка, бидејќи Сонцето влегува во еден...
ЗАБАВА

НАСА предупредува: Опасен астероид се движи во вселената

admin
Американската вселенска агенција (НАСА) предупреди дека во вселената се движи голем астероид наречен „2016 НФ23“, кој се смета за потенцијално опасен. Се проценува дека овој...
ЗАБАВА

НЛО експерт: “НАСА мора да ја каже вистината, со овој доказ ќе ја присилиме на суд”

Ferad Aruc
Претходното истражување кое го спровеле тим научници под водство на Брус Јакоски од универзитетот во Колорадо тврдело дека тераформирањето на Марс не е возможно, користејќи...
ВЕСТИ СВЕТ

Ловецот на богатство открил нешто што не му припаѓа на овој свет во длабочините на Бермудскиот триаголник

Ferad Aruc
Дарел Миклош, ловец на богатство на ТВ каналот “Discovery”, користи тајни мапи на астронаутот Гордон Купер од НАСА во потрага по потонати бродови во Карипското...
ЗАБАВА

НАСА лансираше сателити што ќе ги следат климатските промени

admin
Двата сателита од новата мисија на НАСА за набљудување на климата се речиси подготвени за погон, соопшти Агенцијата, додавајќи дека ласерите се веќе успешно активирани и работат...
ЗАБАВА

Откритие кое го шокираше целиот свет: НАСА пронајде докази дека на Марс постои живот (ВИДЕО)

admin
Кјуриосити Роверот на НАСА пронајде органска материја на Марс. Станува збор за откритие кое би можело да докаже дека на Марс веќе постоел живот. Молекулите...
ТЕХНОЛОГИЈА

Џиновски астероид се доближува кон Земјата, тврдат научниците

Ferad Aruc
Џиновски астероид се движи кон нашата планета и не постои нешто што луѓето би можеле да го направат за да го спречат, предупреди научникот Јозеф...