vesti24.mk

Tag : НАСА

СВЕТ

НАСА ги објави најпопуларните фотографии во 2017-та (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Американската агенција за вселенски истражувања NASA ги рангираше најпопуларните фотографии објавени на нејзиниот акаунт на Instagram во текот на 2017 година. Во листата се вброени
ЖИВОТ СВЕТ

Што се крие под трите илјади метри мраз: Вака би изгледал Гренланд кога би се стопил мразот

Ferad Aruc
Научниците ја направија досега најдеталната мапа која што прикажува како би изгледал островот кога целосно би се стопил мразот. Пред четири години, научниците открија дека