vesti24.mk

Tag : настинка

ЗАБАВА

Имате алергија или сте настинати: Како да препознаете разлика?

admin
До календарската пролет има повеќе време, но алергите веќе започнаа. Кивање, протекување, црвени очи се само некои од симптомите. Тестови не треба да се изведуваат
ЗАБАВА

Не сте свесни колку грешите: Поради овие 4 работи, настинката не ви поминува

admin
Настинка предизвикуваат преку 200 видови различни вируси и не се лекува со антибиотици, бидејќи вирусите на нив не реагираат. Обично, прво се јавуваат болки во
ЗАБАВА

Како да препознаете дали ве мачи алергија, грип или настинка

admin
Истражувањата покажале дека голем број од нас не разликуваат настинка или грип, од алергиски напад. Иако симптомите понекогаш се мошне слични, постојат ситни разлики кои
ЗАБАВА

Избегнувајте ги следните навики за побрзо да се излечите од настинка

admin
Околу 200 вируси може да бидат одговорни за обична настинка, а веројатно секој човек неколку пати во годината добива некој вирус кој води кон настинка.
ЗАБАВА

Научниците открија зошто мажите се однесуваат како бебиња кога се разболуваат

admin
Често се шегуваме со мажите дека се однесуваат како бебиња дури и при основна настинка. Ние ги обвинуваме за однесувањето како да е крај на