vesti24.mk

Tag : НАТО

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНА „СПЕЦИЈАЛНА ВОЈНА“: Што се случува пред одлучувачката битка на 30.септември!

Ferad Aruc
На референдумското прашање „дали сте за членство во ЕУ и НАТО, со прифаќање на договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција“, позитивно би одговориле 41.5%...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ВМРО не се грижи за идентитетот, туку за амнестија на криминалците кои дивееа 11 години

Ferad Aruc
ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени, стои во соопштението на владејачката СДСМ. Оттаму велат дека опозициската партија...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Дебата на Стаменковска и Зекири: Ако ВМРО-ДПМНЕ не бојкотира, ќе повика на гласање

Ferad Aruc
Владеjачкото мнозинство тврди дека никој нема да направи манипулација за време на референдумот и да гласаат луѓе од Пустец и фантоми, а опозицијата е уверена...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Професорот Малески: Шизофрени се тие што сакаат во ЕУ и НАТО а се против промена на името (фото)

Ferad Aruc
Првиот министер за надворешни работи и потенцијален кандидат за иден претседател Денко Малески смета дека е шизофрено да се биде за НАТО и за ЕУ...
ВЕСТИ СВЕТ

НАТО во шок: Турција направила ново ласерско оружје кое пробива челичен оклоп (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Турските воени компании успешно развиваат нови системи за ласерско оружје, и неодамна прикажале нов систем кој може да пресече челичен оклоп на 500 метри оддалеченост....
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТОШЕ: Ќе пеам за сите партии само во еден случај (ФОТО)

admin
Како велеше човекот со големо срце Тоше Проески: Ќе пеам за партии само во овој случај (ФОТО) Како велеше нашиот драг Тоше: Подобро парите што...
ВЕСТИ СВЕТ

Премиерот на Словенија воодушевен од Меланија Трамп: “Разговаравме на словенски јазик”

Ferad Aruc
Словенскиот премиер Миро Церар е воодушевен со тоа што американската прва дама Меланија Трамп не го заборавила словенскиот јазик и сè уште го зборува. “Можеме...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

За Турција не важи ни ФИРОМ, ни Северна, ни Илинденска, за нив сме МАКЕДОНИЈА

Ferad Aruc
Генералниот секреатер на НАТО, Јенс Столтенберг денеска на свечен настан и официјално ќе му ја врачи поканата за членство на Македонија во Алијансата на премиерот...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Германците стравуваат од средбата на Трамп и Путин: Ги загрижуваат акциите кои не се во склад со политиките на НАТО

admin
Трамп пред средбата со Путин ќе има состаноци со сојузниците од НАТО во Брисел и ќе ја посети Британија. Германските политичари и експерти за безбедност...
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп во говорот во Монтана ѝ порачал на Меркел: Знаеш што Ангела, ние ве штитиме, а вие одите и им плаќате на Русите милијарди за гас и нафта

Ferad Aruc
Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се подготвува за самитот на НАТO и состанокот со претседателот на Русија, Владимир Путин, во Монтана одржал говор на...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Селмани: Али Ахмети ја почна кампањата против референдумот

admin
Али Ахмети ја започна кампањата против референдумот за името со изјавата дека нема сила што ќе го попречи договорот со Грција, напиша претседателот на Здружението...