vesti24.mk

Tag : натпревар

ЗАБАВА

Литванка со коса од 156 сантиметри победи на натпреварот „Најдолгата коса на светот“

admin
Литванката Одета Аутукаите (26) победи на годинашниот натпревар „Најдолга коса на светот“, што се одржа во Литванија, притоа победувајќи 184 ривалки. Нејзината коса е долга...
ЉУБОВ И СЕКС

Натпревар каде луѓето се претвараат во “секси кучиња и коњи”

Ferad Aruc
Идејата за изложба на човечки кучиња е многу проста: луѓето имитираат домашни миленичиња и се натпреваруваат во категории за агилност, однесување и најдобри трикови. Овој...
Uncategorized

Бешикташ шампион на Турција во сезоната 2016-2017

admin
Претседателот  Реџеп Тајип Ердоган и премиерот Бинали Јилдирим им честитаа на фудбалерите на Бешикташ на шампионската титулаç Фудбалерите на Бешикташ ја освоија шампионската титула во...