vesti24.mk

Tag : наука

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Науката има објаснување зошто сакаме орален секс

admin
Зошто се впуштате во орален секс? Дали бидејќи е предигра или навистина уживате во тоа? Очигледно, неодамнешното истражување вели дека има многу повеќе наука во...
ЗАБАВА

Гробница стара 4.400 години откриена во близина на Каиро

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата...
ЗАБАВА

Може ли науката да ги воскресне диносаурусите?

admin
Постојат повеќе случаи каде што научници откриле крв од диносаурус зачувана во природни праисториски „капсули“, и со оглед на забрзаниот технолошки развој, а и поради...