vesti24.mk

Tag : наум стоилковски

ВЕСТИ

Стоилковски: Заев е исплашен до коска и поткупот му е единственото што му преостана

admin
Во овие тешки карантински денови заради епидемијата, денови во кои што имаме десетици и десетици нови заразени, Зоран Заев и СДСМ не запираат во својот...
ВЕСТИ

Стоилковски обелоденува дека постои скандалозно видео со Костадинов

admin
Гледам струмичкиот измеќар на криминалците, Костадин Костадинов отворено се заканува кон Ели Панова која го обелодени поткупот што неговиот шеф Зоран Заев го прави во...
ВЕСТИ

Стоилковски: Зоран Заев се однесува како воен профитер затоа што е неспособен и му бега ситуацијата од контрола

admin
Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ реагира на прес-конференција на Зоран Заев и прес конференцијата на Калеска. Вели дека вистината е следна: Зоран Заев се однесува...
ВЕСТИ

Утре ќе биде обелоденет скандал поврзан со Филипче

admin
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, најавува дека утре ќе обелодени скандал поврзан со министерот за здравство, Венко Филипче. -НАЈАВА! Нов скандал поврзан – со кого...
ВЕСТИ

Стоилковски: Остануваат уште малку денови за да ги испратиме во историјата Заев и СДСМ на 12 април

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски сподели статус на својот Фејсбук профил каде вели дека до заминувањето на Заев му остануваа уште многу малку денови. -Еее...
ВЕСТИ

Стоилковски: СДСМ во заминување вработува партиски полтрони во администрација

admin
Не запира партизацијата и политизацијата на администрацијата, што е една од главните забелешки на ЕУ за определување датум за почеток на преговори со Република Македонија....
ВЕСТИ

Стоилковски: ЈО мора да отвори истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Филипче во скандалот соуништувањето на инсулин со валиден рок

admin
Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со уништувањето на...
ВЕСТИ

Стоилковски: ЈО на Јовески наместо истраги кон СЈО целосно сака да го преземе, онака како му е наметнато од власта и сето тоа да помине без одговорност

admin
Институцијата со чија помош беше извршен милионски рекет и од чија што сметка беа исплаќани милионски суми на лица блиски до власта, лицата одговорни за...
ВЕСТИ

„Доколку Заев не го отуѓи уделот во своите фирми се отвора сомнеж дека позицијата премиер ја користи за влијание врз економските текови и зголемување на профитите“

admin
Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас Инженеринг, Електро Инженеринг, почитувани ова се...
ВЕСТИ

Стоилковски: Дончев, Филипче, Заев да овозоможат истрагата за „Рекет“ да се заврши професионално

admin
Власта е повторно фатена во криминал до гуша.Рекетот, корупцијата и притисоците се одлика на владеењето на Зоран Заев. По „Рекет 1“, пред очите на јавноста...
ВЕСТИ

Партиите седнуваат на заедничка маса: Денес почнуваат преговори за Законот за ЈО, неделава ќе се дебатира и за пописот

admin
Деновиве се очекува работни групи од партиите да седнат на заедничка маса за да се разговара за Законот за јавно обвинителство и за пописот. Портпаролот...
ВЕСТИ

Стоилковски: Заев нема намера да ја напушти криминалната, расипничката и антидржавната политика што ја практикува повеќе од две години

admin
Заевизмот деновиве е пуштен на најсилно! Заев повторно покажа дека не се грижи за државата, а се грижи за сопствениот бизнис и за сопствениот рејтинг...
ВЕСТИ

Стоилковски: Продолжуваат злоупотребите на СДСМ во изборната кампања како и искористување на позициите на државата и министрите

admin
Продолжуваат злоупотребите на СДСМ во оваа изборна кампања за избор за претседател за 2019-та година. Продолжуваат злоупотребите и на функциите и на државните ресурси Стево...