vesti24.mk

Tag : нафтени деривати

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Возачи од денес полните резервоари со горива по овие цени

admin
Бензинот поскапе ама за малку. Последната одлука на РКЕ ја зголеми цената на бензинот “Супер 95“ додека останатите нафтени деривати и оваа недела остануваат со
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Седи кец! Според премиерот горивата поскапеле само три денари по литар, вистината е далеку поскапа (ВИДЕО)

admin
„Од полноќ нови цени на горивата, дизелот поскапува“, „Нафтата поскапува – колку е цената?“, „Горивата поскапуваат: Регулаторна со повисоки цени“. Ова се насловите во медиумите