vesti24.mk

Tag : неверство

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Чувајте ги во вашите животи: Овие хороскопски знаци никогаш не изневеруваат

admin
Во хороскопот се издвојуваат три знаци кои имаат карактеристики на верни личности, кога станува збор за неверството. Јарец Јарците ги бие глас дека се најверен
ЗАБАВА

Збеснал кога дозна дека жена му го изневерува, но шокот настана кога дозна кој е љубовникот (ВИДЕО)

admin
Кинезот Јанг од Маданјианг во Кина оваа недела објавил снимка од 2016-та година на која се гледа како неговата сопруга, а сега веќе поранешна, го
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Три главни причини зошто изневеруваат луѓето кои се во среќни врски

admin
Прељубата не им се случува само на паровите кои се несреќни. На некои луѓе, едноставно не им е потребна причина за изневерување, а некои се
ЗАБАВА

Дознала дека нејзиниот партнер ја изневерувал додека била бремена, од нејзината одмазда ќе му се “слоши“ на секој маж

admin
Бесната Џорџија Џексон одлучила да му се освети на својот партнер Џош Медок така што го продала неговиот “Xbox” преку Фејсбук за само четири долари,
ЗАБАВА

Конечно се знае зошто некои жени се склони кон неверство

admin
Жените со зголемено ниво на естрадиол „хормонот за секс“, себеси се доживуваат како привлечни и се склони кон флерт со непознати мажи. Психолозите Кристина Дуранте
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Секоја седма личност го изневерува партнерот во текот на празниците

admin
Комбинацијата на опуштање покрај алкохол, заеднички деловни пријатели и гледањето на луѓето во поинакво издание кај секој седми човек резултира со неверство, открива најновото истражување,
ЗАБАВА

Пукал во сопругата и нејзините родители пред очите на децата: Видел секс-снимка од неа и неговиот пријател

admin
Повредената Мона и нејзините родители се пренесени во болница со сериозни повреди. 39-годишниот Вилијам Брајан Стивел од Флорида бил уапсен и обвинет за обид на
ЗАБАВА

Брутален роденденски говор: Дознала дека момчето ја изневерува, па му се одмазди јавно и во свој стил (ВИДЕО)

admin
Девојка која преку брутален роденденски говор си го откачи и воедно понижи неверниот дечко, стана хит по социјалните мрежи. Тијана Переа, која има 22 години,
ЗАБАВА

Знаете ли што останува од човекот кога ќе го изневериш, повредиш, лажеш или оставиш?

admin
Знаете ли што останува од човекот кога ќе го изневериш, повредиш, лажеш или оставиш? Останува празнина таму каде што некогаш биле љубовта и надежта. Знаете
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Скопска шема: Дома со сопругот, а во кафана со дечкото

admin
Трагедијата се случила утринава околу 6.30 часот на улицата „Кемал Сејфула“ кога 43-годишниот Мухамед со сигнален пиштол ја убил една година помладата сопруга Наџија Сула. 
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кои се пресудни фактори за неверство?

admin
Дали должината на врската, претходните искуства или едноставно карактерните црти се одлучувачки фактори за изневерување? Дали изневерувањето е „каракетристика“ на лудите млади 20-ти? Најново истражување