vesti24.mk

Tag : невреме

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Потона скапоцената јахта на Берлускони после големото невреме на Италијанскиот брег

Ferad Aruc
Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија беше погоден од
ЗАБАВА

Откако ќе го видите ова ќе ви замрзне крвта: Жена снимаше невреме, а потоа се случи нешто што ќе ве шокира (ВИДЕО)

admin
Никола Дафи од Даблин го снимаше дождот за својата мајка, кога во еден момент удри гром. Снимката од громот стана вирален и во само два
ЗАБАВА

Хит на социјалните мрежи по невремето во Скопје: „качи се во автобус ако можеш“ (ФОТО)

admin
Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи повторно се појавија фотографии кои ги насмеа сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено по
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

admin
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена
МАКЕДОНИЈА

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ РЕСЕН – ГРАДОТ ПОБЕЛЕ! (ФОТО)

Ferad Aruc
Попладнево Ресенскиот регион го зафати страшно невреме кое беше проследени со интензивни врнежи од дожд и од град, засилен ветер и електрични празнења. Интензивните врнежи
СВЕТ

Невреме во Буенос Аирес: Има мртви, без струја останале100.000 луѓе

Ferad Aruc
Силното невреме кое во текот на викендот го зафатило главниот град на Аргентина, Буенос Аирес, однело два човечки животи, предизвикало хаос во градот и околината
СВЕТ

Северозапдна Европа зафатена од бурата Елеанор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Делови од северозападна Европа минатата ноќ и денеска се зафатени од бурата Елеанор, која предизвика прекини во електричната енергија и проблеми во авионскиот сообраќај. Силниот
СВЕТ

Откажани над 170 летови поради невреме во Амстердам

Ferad Aruc
Невреме проследено со силен ветер, предизвика прекини на сообраќајот на аеродромот Схипхол во холандскиот град Амстердам. Ветерот дува со брзина до 120 километри на час, поради
БАЛКАН

Невремето направи хаос во Хрватска: Дождот ја потопи Ријека, а паѓа и снег

admin
Невреме проследно со грмежи и пороен дожд, како и снег на повисоките места, денеска го погоди реонот на североисточниот дел на Јадранското Море, на потегот
СВЕТ

Снимка која ќе ве замрзне: Гром удри во река и направи вистински хаос

admin
Првио ден од август извесен Харди Томас на својот профил поставил снимка од експлозија во езеро. Ја споделиле половина милиони исплашени луѓе. Во описот на