vesti24.mk

Tag : Неготино

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Неготино

admin
Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Ванчо Апостолов, поранешен градоначалник на општина Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело
ЦРНА ХРОНИКА

Македонец споделувал фотографии од девојче на Фејсбук и пишувал дека сака да ја убие

Ivana
Маж од Неготино со иницијали Д.С. споделувал фотографии од девојка на социјалната мрежа Фејсбук и пишувал закани по нејзиниот живот. Како што информира полицијата, тој
ЦРНА ХРОНИКА

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Брутално претепано девојче во Неготино, другите само фаќаа сеир!

Ivana
Девојчиња она возраст од 14 години, брутално тепаа нивна соученичка во дворот на основното училиште „Гоце Делчев“ во Неготино. Видото ја потресе македонската јавност, а
МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Дилер од Неготино: Му нашле марихуана, кокаин, херион, метадон и ектази, продавал во цел регион

Ferad Aruc
На 19.02.2018 година, на подрачје на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција –Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи
ЦРНА ХРОНИКА

Тешка сообраќајка – две млади лица итно префрлени на скопските клиники

admin
Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера околу 12 часот и 30 минути во Неготино, кај местото „Орајот“, се случила сообраќајна незгода во која трактор „Крамер“