vesti24.mk

Tag : нелоциран

ЗАБАВА

Пронајден досега нелоциран древен град во Грција

admin
Грчкото Министерство за култура соопшти дека археолози ги пронашле првите остатоци од изгубениот древен град Тенеа. Во тој град, според преданијата, биле сместени тројански воени