vesti24.mk

Tag : нејмар

ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Сколари: Нејмар никогаш нема да го достигне Пеле

Ferad Aruc
Поранешниот бразилски селектор, Луис Фелипе Сколари, во својата последна изјава повторно го коментирал Нејмар и неговиот потенцијал. Сколари вели дека без разлика на успесите кои
ЗАБАВА

Глетка која ќе ви го скрши срцето: Погледнете како 3 годишниот Лукас го прослави голот на Нејмар (ФОТО)

admin
Фудбалерите на Бразил изборија пласман во четвртфиналето од Светското првенство во Русија, откако ја совладаа селекцијата на Мексико. Големиот триумф се славеше ширум Бразил. Голем
Uncategorized

Има 200 милиони евра и може да има сè што ќе посака, но тој е зависен само од една девојка

Ferad Aruc
Тој е еден од најталентираните фудбалери на денешницата и човек за чија заработка се зборува ширум светот, со оглед на тоа дека само за една
СПОРТ

Нејмар би се вклопил во Реал, лесно може да биде купен за 400 милиони изјавил Зидан

Ferad Aruc
Реал Мадрид лесно се справи со предизвикот наречен ПСЖ во Лигата на шампионите, иако задачата му беше олеснето со отсуството на најдобриот играч на францускиот
Uncategorized СПОРТ

Нејмар плачел и молел раководството на Барса да го сопре трансферот во ПСЖ

admin
Најскапиот трансфер во историјата на фудбалот – Нејмар од Барселона во ПСЖ, не поминал без проблеми за бразилската ѕвезда, вели Марка. Во текот на летото,
Uncategorized СПОРТ

ПСЖ му исполни уште една желба на Нејмар вредна 9 милиони евра!

admin
„Светците“ прават се за нивната прва ѕвезда да биде среќна, од Бразил пристигнуваат информации дека ПСЖ позитивно одговорил на молбата на Нејмар и на Сантош
ЖИВОТ

Емотивен момент: Нејмар го исполни сонот на тешко болно девојче (ФОТО)

admin
Откако на интернет се прошири видеото на кое болното девојќе Ана говори дека сон и е да го запозне Нејмар, Бразилецот и ја исполни желбата.
Uncategorized

ФИФА ја укина суспензијата на Меси

admin
Месси капитенот на Аргентина, му е укината преостанатата суспензија од три натпревари, која му ја изрече Светската фудбалска федерација. ФИФА го казни Меси поради навредување на