vesti24.mk

Tag : Никола Груевски

ВЕСТИ

Груевски му одговори на Шилегов: Јас ќе „пливам” некако, а ти „уживај” во сопственото тонење

admin
Поранешниот премиер, а сега азилант во Унгарија, Никола Груевски вечерва повторно се јави на Фејсбук. Овојпат, статусот е посветен на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Груевски лоциран од новинари во скап унгарски ресторан

admin
Фотографија на која се гледа експремиерот Никола Груевски, сега унгарски азилант, како се шета низ Будимпешта, се прошири на социјалните мрежи. Засега не е познато...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мартин Протоѓер се спаси од кривичен прогон за „Талир“

Ferad Aruc
Поранешниот шеф на кабинетот на експремиерот Никола Груевски, и ексгенерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Мартин Протоѓер, се спаси од кривичен прогон во предметот „Талир“, дознава „Макфакс“...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Господине Груевски, Ве молам помогнете ми! Од 2006 година чекам вработување во МВР

Ferad Aruc
На денешното судско рочиште за предметот за изборни измами „Титаник“ беа прочитани СМС-пораки меѓу обвинетите Никола Груевски, кој е во бегство, и ексминистерката за внатрешни...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Груевски ќе ја сруши власта на Заев од Унгарија?!

Ferad Aruc
Анализа: Груевски ќе ја сруши власта на Заев од Унгарија?! Во блиска иднина ќе биде кандидат за Претседател на Македонија? Поранешниот Премиер Никола Груевски од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Виктор Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Ferad Aruc
Организацијата на Џорџ Сорос стои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во интервју за радиото „Кошут“. Според Орбан,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Какви бенефити ужива Груевски во Будимпешта

Ferad Aruc
Македонскиот експремиер ќе има заштита од Унгарија три години, а потоа ќе треба да го обнови статусот на бегалец, а Канцеларијата за имиграција и азил...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вучиќ: И Тадиќ купи Мерцедес за 600.000 евра исто како Груевски (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешното гостување во емисијата “Кирилица” на “ТВ Хепи”, меѓу останатото зборуваше и за пресудата на за македонскиот екс премиер Груевски...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тадиќ изнесе страшни сознанија поврзани со бегството на Никола Груевски

Ferad Aruc
Поранешниот српски претседател, сега лидер на опозициската Социјалдемократската партија (СДС) Борис Тадиќ убеден е дека за време на префрлањето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Сијарто: Груевски сите граници ги премина легално

Ferad Aruc
Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто, во интервју за Дојче Веле изјави дека ниту неговата земја, ниту поранешниот македонски премиер Никола Груевски не прекршиле ниту...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Дали Груевски доброволно ја напуштил Македонија или е киднапиран (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Едно е јасно, дека Никола Груевски побегнал со дипломатско возило на Унгарија. Отворена е двојна истрага која треба да утврди како избегал. Штом истрагата ќе...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Канал 5: Груевски избегал со автомобил, следна дестинација Русија или Турција

Ferad Aruc
Поранешниот премиер Никола Груевски, од Македонија избегал со автомобил, а до Унгарија стигнал преку Србија, објави ТВ Канал 5. Според информациите на телевизијата, Груевски барањето...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црногорската полиција: Груевски влезе во Црна Гора и ја напушти истиот ден

Ferad Aruc
Црногорската полиција објави соопштение по информацијата дека експремиерот, Никола Груевски на патот кон Унгарија, поминал низ Албанија, по што влегол во Црна Гора. „По повод...