vesti24.mk

Tag : Никола Димитров

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Никола Димитров: Можат да се бројат само гласовите на оние кои гласаат

Ferad Aruc
Шефот на дипломатијата на Македонија, Никола Димитров на својот профил на „Фејсбук“ порача дека граѓаните денес донеле јасна одлука. Според министерот за надворешни работи на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Рената Дескоска: Ќерката на Никола Димитров доби стипендија, но никој не е дискриминиран

Ferad Aruc
Во случајот со стипендирањето на ќерката на Никола Димитров, нема ниту нејзино привилегирање, ниту дискриминирање на кој било друг кандидат, вели поранешната министерка за образование
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Милошоски: Димитров лаже

Ferad Aruc
Димитров лаже дека не се воделе службени документи, рече претседателот на Комисијата ѕа надворешна политика, Антонио Милошоски на денешната седница на комисијата. „Никој ништо не
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Димитров до Милошоски: Оддавањето на државна тајна го доживувам како антидржавен процес

Ferad Aruc
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на вториот ден од работата на Комисијата за надворешни прашања рече дека нема што да крие, а го праша
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владина делегација на состанок со Могерини и Хан во Брисел

Ferad Aruc
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, ја продолжува својата работна посета на Брисел, каде заедно со министерот за надворешни работи, Никола
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов кон новинарите: Не шпекулирајте дека јас сум причина за дестабилизација

admin
Претседателот Ѓорге Иванов негира дека ги избркал премиерот Заев и министерот Димитров од неговиот кабинет. На прес конференција по средбата со бугарскиот претседател Радев, Иванов
МАКЕДОНИЈА

Димитров и Коѕијас на средба во Виена

Ferad Aruc
Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Виена во попладневните часови ќе имаат средба со медијаторот на
МАКЕДОНИЈА

Нова рунда преговори во Виена – Нимиц, Димитров и Коѕијас на иста маса

Ferad Aruc
Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Виена ќе имаат средба со медијаторот на Обединетите нации
МАКЕДОНИЈА

Рускиот дипломат се обиде да добие класифицирани информации изјави Димитров

Ferad Aruc
Рускиот дипломат е протеран поради две причини: првата е солидрност за случајот Скрипал, а втората, и многу побитна, е излегување од рамките на делување од
МАКЕДОНИЈА

Коѕијас: Промена во Уставот не е нешто страшно, верувам во чесено, праведно и точно решение (ВИДЕО)

Ferad Aruc
За шефот на грчката дипломатија, уставните промени се природни и како што рече, грчкиот устав претрпел многу промени досега, дека се менува менталитетот и ставовите.
МАКЕДОНИЈА

Нимиц: Време е за одлука, решение за името во наредните недели, месеци

Ferad Aruc
Сега е вистинското време да се постигне решение и конечно регионот да тргне напред, а да продолжи соработката и пријателството меѓу двете земји, изјави посредникот