vesti24.mk

Tag : Никос Коѕијас

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Никос Коѕијас: Среќен сум за одлуката на Скопје, тврдењата за тајни фондови се одвратни

Ferad Aruc
Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, кој пред неколку дена поднесе оставка од функцијата изјави дека е среќен поради одлуката на македонскиот парламент да
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Коѕијас: Референдумот во Скопје не е услов за преспанскиот договор

Ferad Aruc
Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, во интервју за ЕРТ порача дека референдумот во Скопје не е ниту услов, ниту правно барање за имплементирање
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Коѕијас изрази убеденост и надеж дека во наредните денови може да дојде до решение на прашањето за името

admin
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, во вечерашното интервју за грчката државна телевизија ЕРТ, изрази убеденост и надеж дека во наредните денови може
МАКЕДОНИЈА

Димитров и Коѕијас на средба во Виена

Ferad Aruc
Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Виена во попладневните часови ќе имаат средба со медијаторот на
БАЛКАН ЗАБАВА

(ВИДЕО) ДАЧИЌ КРШИ ЧИНИИ ВО ЧЕСТ НА КОЅИАС: Министрите прегнати пеат грчки песни во кафеана

Ivana
Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас пред нивната официјалн работна средба решија малку да се опуштат.
МАКЕДОНИЈА

Нова рунда преговори во Виена – Нимиц, Димитров и Коѕијас на иста маса

Ferad Aruc
Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Виена ќе имаат средба со медијаторот на Обединетите нации
МАКЕДОНИЈА

Заев-Коѕијас: Грција има голема одговорност за решавање на спорот со името (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на средбата со премиерот Зоран Заев, потенцирал дека сегашноста и иднината бараат одговорност за решение на отвореното
МАКЕДОНИЈА

Коѕијас: Промена во Уставот не е нешто страшно, верувам во чесено, праведно и точно решение (ВИДЕО)

Ferad Aruc
За шефот на грчката дипломатија, уставните промени се природни и како што рече, грчкиот устав претрпел многу промени досега, дека се менува менталитетот и ставовите.
МАКЕДОНИЈА

Славомакедонија е неприфатливо решение за нас, Ахмети истакна по средбата со Коѕијас (Видео)

Ferad Aruc
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по средбата со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, изјави дека името Славомакедонија, слеано, не е прифатливо решение
Uncategorized

Нов конфликт – Осомничени за шпионажа: Турција не ги ослободува грчките војници кои залутале на нејзина територија!

Ferad Aruc
Турскиот суд денес го отфрлил барањето за ослободување на двајцата грчки војници кои биле уапсени кога поради лоши временски услови преминале на турска територија. Како