vesti24.mk

Tag : “НЛО”

ЗАБАВА

НЛО експерт: “НАСА мора да ја каже вистината, со овој доказ ќе ја присилиме на суд”

Ferad Aruc
Претходното истражување кое го спровеле тим научници под водство на Брус Јакоски од универзитетот во Колорадо тврдело дека тераформирањето на Марс не е возможно, користејќи...
ВЕСТИ СВЕТ

Ловецот на богатство открил нешто што не му припаѓа на овој свет во длабочините на Бермудскиот триаголник

Ferad Aruc
Дарел Миклош, ловец на богатство на ТВ каналот “Discovery”, користи тајни мапи на астронаутот Гордон Купер од НАСА во потрага по потонати бродови во Карипското...
МАКЕДОНИЈА

Гостиварчани ги вознемири неидентификуван летечки објект над градот!

Ferad Aruc
Неидентификуван летечки објект вечерва ги вознемири гостиварчани, откако леталото со чудна форма и со голема брзина се движело над градот. Според очевидци леталото не испуштало...
ЗАБАВА

НЛО прелетал покрај спасувачки хеликоптер во Франција?

Ferad Aruc
Неидентификуван летечки објект бил снимен како лета над францускиот брег и минува покрај спасувачките хеликоптер. Неверојатната снимка која настанала во 2014. година, станала вирална последните...