vesti24.mk

Tag : Новак Ѓоковиќ

ЗАБАВА

Ова ремек дело мора да го погледнете: Македонка направи портрет на Новак Ѓоковиќ од остатоци од ишишана коса (ВИДЕО)

admin
Додека поединци го тетовираат ликон на тенисерот Новак Ѓоковиќ, една Македонка се одлучи својата уметност да ја реализира на дело. Имено фризерката Светлана Гроздановска направи...
ЗАБАВА

ЖЕШКА И ПРОВОКАТИВНА: Новите секси фотографии покажуваат зошто Ѓоковиќ е лудо вљубен во неа (ФОТО)

Ferad Aruc
Дека не може само Новак Ѓоковиќ да се пофали со убава сопруга доказ е повеќегодишната девојка на неговиот брат Ѓорѓе Ѓоковиќ. Станува збор за Тијана...
Uncategorized

Познат противникот, големо враќање на Ѓоковиќ

Ferad Aruc
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, доби противник за првиот меч од враќањето после шестмесечната пауза поради повреда на лактот. Ѓоковиќ во полуфиналето на Мубадала, пријателски...
Uncategorized

Ѓоковиќ купи луксузен апартман во Мајами (ФОТО)

admin
енисерот Новак Ѓоковиќ купил луксузен апартман во зградата „Паркот 87“ во Мајами за неверојатни 8,9 милиони долари. Апартманот содржи три спални соби и три бањи,...
Uncategorized

Легендарниот тенисер е новиот тренер на Новак Ѓоковиќ

admin
Нов тренер на Новак Ѓоковиќ ќе биде Андре Агаси! Британскиот весник „The Daily Telegraph“ објави дека Американецот наскоро ќе почне да работи со актуелниот светски...