vesti24.mk

Tag : Нова Година

ЗАБАВА

На ова момче му се смее целиот свет: Се обиде да ја бакне девојката пред камерите точно на полноќ, па гадно зажали (ВИДЕО)

admin
На крајот на старата и почетокот на Новата година момчето од оваа снимка се обиде да ја искористи за бакнеж пред камерите со девојката која
ЗАБАВА

Суеверија за Нова година: Бакнете се и отворете ја вратата на полноќ…

admin
Новата година се поврзува со многу суеверија и верувања, за подобра иднина, поголема среќа и пронаоѓање на вистинската љубов… Ви ги пренесуваме најинтересните суеверија и
ЗАБАВА СВЕТ

Палење фотографии, кршење чинии: Како другите земји во светот ја слават Нова година?

admin
Некој дома со најблиските, некој во кафеана или дискотека, некој на некое новогодишно патување на далечна дестинација, или пак на блиските планински места. Во Македонија
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Еве што го очекува секој хороскопски знак на новогодишната ноќ

admin
Новата година се ближи и повеќето од нас веќе имаат некаков план, но да видиме што предвидува хороскопот за новогодишната ноќ… Овен Најдобро би било
ЗАБАВА

Новогодишни клише изрази кои навистина одат на нерви!

admin
Понекогаш чувствувам дека новогодишниот период е воено поле на кое секој се натпреварува да докаже дека не ја сака Нова година и новогодишната еуфорија. Сега
ЗАБАВА

Колку пари ќе потрошат Македонците за дочек на Нова година: Градовите од соседството најпривлечни

admin
Новогодишните прослави во градовите од соседните држави годинава се поатрактивни за македонските граѓани, но не заостануваат ниту прославите во европските метрополи, како Букурешт, Будимпешта, Венеција
ЗАБАВА

Суеверија за Нова година: Нова облека, не изнесувајте пари, отворете ја вратата на полноќ…

admin
Новата година се поврзува со многу суеверија и верувања, за подобра иднина, поголема среќа и пронаоѓање на вистинската љубов… На само неколку дена пред почетокот
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три хороскопски знаци не уживаат во „новогодишното лудило“- еве кои се

admin
Најголем дел од луѓето уживаат во празниците, декорациите и празничното расположение. Се подготвуваат семејни собирања, убави јадења и подароци. Сепак, постојат хороскопски знаци кои не
ЗАБАВА

Еве кои бои ќе ви донесат среќа во 2019 година

admin
Очекуваната 2019 година е извонредна година од астролошка гледна точка. Она што нè прави толку возбудени е тоа што боите во внатрешноста, облеката, додатоците, ќе