vesti24.mk

Tag : Нова Година

ЗАБАВА

Лице со ваков опис носи среќа: Кој прв ви влезе дома во новата година?

admin
Постојат разни новогодишни верувања, па покрај црвените парчиња од гардаробата, за кои сите знаат, важно е кој прв ви влегува во домот по Нова година....
ЗАБАВА

Не сакаат да бидат будни до полноќ: Жителите на ова село слават Нова година на пладне

admin
Жителите на малото село Виљар де Корнеха во Шпанија влегоа во новата деценија вчера на пладне, наместо на полноќ. Причината не е во тоа што...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскопски знак кој во 2020 ќе има среќа преку целата година

admin
Ако сте родени во хороскопскиот знак Јарец, подгответе се за феноменални случувања кои ќе ви ги донесе годината прес вас. Јупитер, планетата на среќата и...
ЗАБАВА

Ова се предмети кои никако не треба да ги подарите за Нова година

admin
Изборот на подароци за Нова година знае да биде навистина тешка задача. Подарокот зборува за оној кој го добива, но и за оној кој го...
ЗАБАВА

ФОТО: Ова е првата држава во светот која ја дочека новата 2020 година

admin
На јужнопацифичкиот остров Самоа почна Новата 2020 година. Жителите на малата островска земја први ја пречекаа Новата година на планетата. По Самоа, Нова година ќе...
ВЕСТИ

Дурловски со честитка за Нова година: Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен, новата нека биде подобра за сите

admin
Моја ретроспектива на 2019та. Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен.Новата нека биде подобра за сите, пишува на својот Фејсбук профил оперскиот пејач Игор...
ЗАБАВА

Направете ги овие работи за да имате посреќна 2020-та година!

admin
Без разлика дали изминатата година била лоша или неверојатно добра, почетокот на новата година е совршен момент за да си поставите пред себе реални предизвици....
ЗАБАВА

Последниот дочек на нова година: Како Тито го прослави доаѓањето на годината во која почина? (ВИДЕО)

admin
Јосип Броз Тито бил човек кој уживал во луксуз. Доказ за таквите тврдења е и снимката од дочекот на 1980-та година. Иако тогаш бил болен...
ЗАБАВА

Нова година, стари обичаи: Овие работи никако не ги правете, за да не ве бие баксуз

admin
Данците кршат чинии, Јапонците се кикотат, Бразилците носат бело, Шпанците јадат грозје, а Србите прасечко – сето ова во името на благосостојбата во новата година....
ЗАБАВА

Ако сте барем малку суеверни: Направете ги овие работи во новогодишната ноќ и ќе привлечете многу пари

admin
Први јануари се ближи. Кој не би сакал „да се бања во пари“ и тоа што побрзо. За среќа новогодишната ноќ е блиску, а токму...
ЗАБАВА

Топ пет дестинации каде да ја дочекате најлудата ноќ

admin
Веќе се ближи новогодишната ноќ, а вие сега одлучивте омилениот локал да го замените со некое патување низ Европа. Доколку немате идеја, ви препорачуваме 5...