vesti24.mk

Tag : Нова Година

ЗАБАВА

Нова година, стари обичаи: Не правете ги овие работи, за да не ве бие малер

admin
Данците кршат чинии, Јапонците се кикотат, Бразилците носат бело, Шпанците јадат грозје, а Србите прасечко- сето ова во името на благосостојбата во новата година. Обичаите...
ЗАБАВА

Никако не го правете ова за Нова година ќе ве следи несреќа- а еве која личност не треба да ви влезе прва во домот

admin
Данците кршат чинии, Јапонците се кикотат, Бразилците носат бело, Шпанците јадат грозје, а Србите прасечко – сето ова во името на благосостојбата во новата година....
ЗАБАВА

Ова се работите кои треба и не треба да ги правите на 1 јануари

admin
Новата година претставува почеток на еден убав, продуктивен и многу среќен период во кој треба да дојде до остварување на многу желби. Долгата традиција за...
ЗАБАВА

Славната актерка во шестата деценија го покажала телото во бикини: На никого не му е јасно како изгледа толку добро на тие години

Ferad Aruc
Таа ги руши сите стандарди, очекувања, предрасуди, точни и неточни проценки. Хали Бери е жена на која годините не и можат апсолутно ништо. И да...
ЗАБАВА

Љупка од Струмица претера со провокативниот фустан за Нова година

Ferad Aruc
Струмичанката Љупка Митрова е една од најпопуларните Македонки на социјалната мрежа Инстаграм. Таа има скоро 100 илјади фанови. Со нејзиното момче Спејко привлекуваат големо внимание...
СВЕТ

Меркел: „Светот нема да нѐ чека“ Германската канцеларка посакува брзо формирање влада во 2018 година и поголемо меѓусебно „почитување во широка смисла“. Во нејзиниот новогодишен говор овојпат нема централна точка.

Ferad Aruc
Ангела Меркел е загрижена поради единството во Германија. Одамна немало толку различни мислења околу ова прашање, вели канцеларката во својот новогодишен говор. „Некои дури зборуваат...
ЗАБАВА

Лејди Гага на почетокот на 2018-та година ги израдувала фановите со голиот задник и ги покажала најскришните тетоважи

Ferad Aruc
Пејачката со разголена фотографија ги израдувала своите фанови на самиот почеток на 2018-тата година. Лејди Гага влегла во 2018-тата година разголена, барем ако го земеме...
БИЗНИС МАКЕДОНИЈА

Во новата 2018 доаѓа бран поскапувања – првиот ќе го почувствуваме веќе од првиот ден

Ferad Aruc
Нов бран поскапувања во 2018. Ќе поскапи речиси се. Зголемената цена на Нафтата ќе донесе зголемени цени на лебот, млекото, јајцата, автобуските карти за градскиот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ24 ви посакува среќна и успешна 2018-та година

Ferad Aruc
Во Новата 2018-та година ви посакуваме многу незаборавни моменти на среќа, радост и успех заедно со вашите најблиски, како и оствaрување на вашите најскриени желби,...
СВЕТ

Австралија прва, Америка последна ќе ја дочека новата 2018 година

Ferad Aruc
Новата 2018 година и официјално почна, градот познат по најспектакуларните огномети, со кои се осветлува небото на Операта на Сиднеј, привлече  илјадници туристите од целиот...