vesti24.mk

Tag : новинари

ЗАБАВА

Американски новинари го тестираа Југото и открија дали е најлош автомобил во светот- нивниот заклучок ги изненади Југословените

admin
Југото кое беше некогашна гордост на југословенската автомобилска индустрија на западот од секогаш важело за едно од петте најлоши автомобили на сите времиња, а често...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

За една година убиени 100 новинари, виновниците често минуваат неказнето, а еве во кои земји има најмногу злосторства

Ferad Aruc
Анализата на податоци собрани од септември 2017. година покажува дека во многу случаи на намерни убиства на новинари истрагите се бавни и дека извршителите не...
Uncategorized

Kазна од 3.300 евра за словачките новинари ако напишат ….

admin
Kазна од 3.300 евра за словачките новинари ако напишат Велика Британија Словачките новинари што пишуваат за брегзит се во шок бидејќи овие денови им стигнало...