vesti24.mk

Tag : новинарка

СВЕТ

Познат милионер осуден на доживетон затвор оти искасапи новинарка

Ivana
  Дански милионер и претприемач Петар Медсен денеска е осуден на доживотна казна затвор заради убиство на новинарката Ким Вал во неговата подморница. Нејзините расфрлани
МАКЕДОНИЈА

Преку своите фирми затајувала данок, Ивона Талевска свртела 800.000 евра

Ferad Aruc
Новинарката и уредничка во Сител и Вечер, Ивона Талевска, која беше осудена за затајување данок, преку нејзините  две фирми во периодот 2008-2015 година, свртела над