vesti24.mk

Tag : Нов Зеланд

ЗАБАВА

Неверојатна случајност: Новозеландско семејство со исти имиња како британското кралско семејство (ФОТО)

admin
Четири деца на новозеландското семејство носат кралски имиња , се покажа откако британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган го добија синот Арчи. „Какви се
ВЕСТИ СВЕТ

Исчезнала ќерката на милијардерот: Тој не можел да ги задржи солзите пред новинарите

Ferad Aruc
Мистеријата со исчезнувањето на 22-годишната Грејс Милане, туристка од Есекс која пред една седмица исчезнала од луксузен хотел во Оукленд, и натаму ги потресува новозеландската
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Атрактивна 26-годишна бринета добива вредни подароци од стари мажи: Вели дека од проститутките се разликува по една работа

Ferad Aruc
Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па
СВЕТ

За сезонски берачи на јаболка, Нов Зеланд плаќа повеќе од 150 евра дневно!

Ferad Aruc
Според информациите во неколку странски портали, се шпекулира дека на Нов Зеланд оваа година ќе му недостигаат неколку илјади сезонски работници кои шест дена неделно