vesti24.mk

Tag : Обединетите Арапски Емирати

СВЕТ

Видео: Со автомобил влета на фудбалски терен – им свиреше и на играчите да се тргнат

admin
На фудбалски натпревар во националната лига на Обединетите Арапски Емирати се случил инцидент кога автомобил влетал на теренот додека се играл натпревар. Фудбалерите останеле зачудени,
Uncategorized

Порака за компромис од Катар

admin
Катар нема да се свети на соседите кои ги прекинаа односите. Пораки за компромис од некои арапски земји меѓу кои Египет, Саудиска Арабија и Обединетите
Uncategorized

Голема напнатост во Заливот

admin
Саудиска Арабија, Египет, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин ги прекинаа сите дипломатски односи со Катар. Наведените земји ги затворија поморските и воздушни граници со Катар.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) Првиот летечки автомобил полета во Доха во Обединетите Арапски Емирати

admin
Летот на летечкиот автомобил кој што се нарекува „Автономно Воздушно Возило“ беше одобрен и од Властите за патишта и превоз на Дубаи. Првиот летечки автомобил
Uncategorized

Првиот робот полицаец во Дубаи почнува да патролира

admin
Роботите не ќе можат да ги заменат луѓето. Полицијата на Дубаи еден од седумте емирати на Обединетите Арапски Емирати го претстави првиот робот полицаец кој
Uncategorized

Раст на цената на нафтата на светските берзи

admin
Цените на нафтата на светските берзи денеска забележаа раст, во просек за над половина долар, што според експертите, укажува на стабилизација на глобалните пазари по