vesti24.mk

Tag : облека

ЗАБАВА

Кажете им „збогум“на маките со пеглањето: Магичен спреј се прави од 3 состојки кои сигурно ги имате дома

admin
Кога би требало да издвоиме една домашна обврска која ја мразиме, веројатно повеќето жени би се сложиле дека тоа е пеглањето. Освен што одзема многу...
ЗАБАВА

Црната боја може да биде многу позитивна: Еве зошто треба да изберете темни парчиња гардероба

admin
Ако знаете како да ја искомбинирате, црната може да биде позитивна боја, а истражувањата го докажуваат тоа. Црната боја дава сигурност Во едно британско истражување,...
ЗАБАВА

Генијален трик: Три коцки мраз ќе ја скратат најголемата мака на секоја домаќинка

admin
Сите знаеме колку е напорно перењето, па пеглањето на алиштата, но сега е откриен генијален трик кој ќе ви заштеди време и пари. Постои лесен...
ЗАБАВА

Бебињата не треба да се премногу облечени во зима

admin
Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на зимата облеката треба да биде прилагодена на временските услови – тоа...
ЗАБАВА

Правите голема грешка ако облеката ја перете на 30 степени: Дознајте зошто мора да престанете со тоа

admin
На колку степени ја перете вашата шарена облека? Ако одговорот е на 30 или 40 степени, имаме лоши вести за вас! Имено, температурата на перење...
ЗАБАВА

Важни совети за вашето интервју за работа: Дојдете во темна комбинација, а оваа боја на облека никако да не биде на вас

admin
Разговорот за работа е првата можност за работодавците да ги запознаат идните соработници. Оние што бараат работа треба да ги уверат во своето знаење, искуство,...
ЗАБАВА

Додадете го ова кога перете бели алишта, ќе бидат како да се купени од продавница

admin
Наместо да давате пари за скапи избелувачи за алишта, влезете во кујната и решете го проблемот за малку пари. Ставете ¼ или ½ лимонов сок...
ЗАБАВА

Се исполнува сонот на сите жени: Доаѓа новата чудо-машина (ВИДЕО)

admin
На огромен број жени во светот желбата најпосле ќе им се оствари. Ова чудо од машина на продажба ќе се најде во 2019 година. Во...
ЗАБАВА

Србинка направи хаос на Интернет: Погледнете како дојде облечена на факултет (ФОТО)

admin
Една бруцошка потполно опуштена дошла да се пријави на факултет, а нејзиниот стил на облекување направи хаос на интернет и социјалните мрежи. Во бел многу...
ЖИВОТ

Каква секси долна облека сакаат хороскопските знаци

Ferad Aruc
Овенот e љубител на црн сатен, близнаците сакаат бели униформи, лавот преферира долна облека со животински принтови, а пак водолиите футуристички и сјајни материјали. Прочитајте...