vesti24.mk

Tag : оброк

ЗАБАВА

„Медикал дејли“: Ако сакате да ослабете, скокнете го појадокот

admin
Ако сте еден од оние кои сакаат да изгубат тежина, појадокот дефинитивно не треба да биде најважниот оброк во денот, се наведува во њујоршкиот „Медикал
ЗАБАВА

Во овој ресторан сиромашните јадат без пари, но под еден услов

admin
Ресторанот „Мираи Шокудо“ во Токио се најде во светските медиуми поради тоа што го прави за сиромашните граѓани кои не можат да платат оброк во
ЗАБАВА

Пет работи кои не треба да ги правите на „гладно срце“

admin
Правилниот распоред на оброците во денот влијае на целото психичко и физичко здравје на човекот. Затоа распоредете ги паметно оброците во денот и прилагодете во