vesti24.mk

Tag : одмор

ЗАБАВА

Научниците открија дека и на вештачката интелигенција ѝ е потребен одмор…

admin
Научниците се прилично возбудени затоа што успеале да направат вештачка интелигенција која ја имитира работата на човечкиот мозок. Потребен ѝ е сон. Истражувачите од американската...
ЗАБАВА

ЖИВОТОТ Е ЧУДО: Мајка пронашла стара слика од момчето на ќерка си и открила неверојатен факт за двајцата нив! (ФОТО)

admin
Многу вљубени парови тврдат дека им било судено кога тогаш да завршат во врска или брак, но овој пример ја кренал оваа изрека на едно...
ЗАБАВА

Како да ја победите депресијата по одморот?

admin
Годишниот одмор е прекрасно време за полнење на батериите и подготовка за нови предизвици. Но, еуфоријата и задоволството кои ги чувствуваме на одморот брзо спласнуваат...
ЗАБАВА

Летувањето тргнало наопаку: Отишле на сладолед во Задар, па потрошиле грдни пари

admin
Четиричлено семејство оваа година од Задар ќе понесе непријатна и грда слика. Откако дошле на одмор и се сместиле, отишле во центарот на градот на...
ЗАБАВА

За безгрижен летен одмор не тргајте без овие работи: Што треба да содржи вашата патна аптека?

admin
Статистиката говори дека секој човек, на годишен одмор, просечно е болен два до два ипол дена. Затоа, многу е важно добро да се подготвиме пред...
ЗАБАВА

Летни совети за вас и вашите деца: Ако одите на одмор, овие работи мора да ги знаете

admin
Летото е едно од омилените годишни времиња за повеќето луѓе, но кога ќе дојдат жешките летни денови, најмногу од сѐ сакаме да се разладиме. Најлесно...
ЗАБАВА

Кога ќе одите на одмор задолжително земете кромид: Помага за најголемите два летни проблеми

admin
Освен што е неопходен речиси во секое јадење, кромидот може да ви помогне и кај разни здравствени проблеми. Еве 2 трика каде кромидот ќе ви...
ЗАБАВА

18-годишно момче замина на море, а нејзината мајка му дала урнебесни совети за алкохолот, с*ксот, тетоважите… (ФОТО)

admin
Објавата на 18-годишниот Британец Финкиј Брокиј се прошири со брзина на светлината по социјалните мрежи. Имено, неговата мајка пред да тргне на одмор во Шанија...
ЗАБАВА

Сите сакаме убави хотели, а ретко кој знае што значат ѕвездичките: Дознајте за што плаќате и што ќе добиете

admin
Што означува секоја од ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Зад тие ѕвезди се кријат одредени стандарди кои хотелите треба да ги задоволат. На...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Ќерката на Цеца го сними задникот па го зголеми кадарот, а кога ја сврти камерата накај градите имаше што да се види

admin
Ќерката на Цеца не запира да провоцира на Инстаграм деновиве кога ужива на одмор. Имено младата пејачка Анастасија овие денови ужива во Грција на заслужен...
ЗАБАВА

Сакате евтин одмор: Оваа земја се обидува да ги врати туристите на плажите, цените се на половина

admin
Паднатата туристичка индустрија на Шри Ланка се обидува да ги врати туристите на плажите кои запустеа по смртоносните велигденски напади. Паѓаат цените на сместувањата во...