vesti24.mk

Tag : океаните

СВЕТ

Со децении ги мачеше нучниците: Дешифриран мистерниозниот звук на океаните

Ivana
Звук што се слуша од океаните со децении ги мачеше истражувачите на водните површини. Шумот всушност потсетува на гракање, што многумина од прекуокеански патувачи мислеле
Uncategorized

Во 2050 година во океаните ќе има повеќе пластични отпадоци отколку риби

admin
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди на големата опасност која им се заканува како никогаш досега на океаните и рече дека ако до 2050 година ништо
ЖИВОТ

Уште една штета на Кока Кола

admin
Во океаните не остана место за пластичните шишиња на Кока Кола Уште една штета на Кока Кола Еден британски весник го испита влијанието на пластичните