vesti24.mk

Tag : оливер спасовски

ВЕСТИ

Спасовски се скара со Ременски: Собраниската комисија за безбедност делуваше како расштиман оркестар

admin
Новиот Закон за Агенција за национална безбедност ја скара власта, поточно пратеничката Фросина Ташевска Ременски и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Имено новото законско
ВЕСТИ

По речиси два месеца останува нејасно како МВР спречи терористички напад во Македонија

admin
Минаа речиси два месеци откако МВР соопшти дека успеале да спречат терористички напад од ИСИС во Македонија, но како успеале во тоа за јавноста се
ВЕСТИ

Ирена Ристиќ до Спасовски: Да сносите одговорност за сето малтретирање, изживување и демонстрирање сила над мене

admin
Актерката Ирена Ристиќ, која во септември минатата година беше уапсена кога со група активисти чистеше пред Влада, преку Фејсбук статус во кој ги објави сите
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вчерашната „акција за апсење на терористи“ била лажњак – полицијата само транспортирала веќе уапсени терористи!

Ferad Aruc
Истиот ден кога Оливер Спасовски во соопштение до јавноста истакна дека ќе бара повлекување на Лазо Велковски директор на БЈБ поради скандалот со службеното возило
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Граѓаните ќе ги добиваат пасошите на врата (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Министерството за внатрешни работи прави анализи на целокупниот процес за вадење лични документи, на телефонското закажување на терминот што сега се спроведува преку приватна фирма,
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Оливер Спасовски: Наскоро договор за признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија

admin
Процедурата за потпишување договор за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија е во завршна фаза, текстот на договорот е усогласен меѓу двете
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Таравари: Ден пред гласањето на Советот во Гостивар, Спасовски беше во градот и се закануваше на советниците

Ferad Aruc
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, еден ден пред да се гласа Советот на општината, бил во градот и им се заканувал и уценувал дел
МАКЕДОНИЈА

Детали за уапсениот од кабинетот на Спасовски: Беше во потесниот круг за прв човек на СВР Скопје

Ferad Aruc
Вработениот во кабинетот на министерот Оливер Спасовски, кој денеска беше уапсен, Драган С. до неодамна беше во тесна трка за прв човек на СВР Скопје.
МАКЕДОНИЈА

СЕКС СКАНДАЛ ВО МВР: Оливер Спасовски се обидел да сокрие сексуално злоставување на кадетки од страна на инструктор близок до Нухиу?

Ferad Aruc
После скандалите со сексуална злоупотреба на девојки во центрите под надлежност на МТСП на повидок е уште еден скандал овој пат произлезен од Центарот за
Uncategorized

(ВИДЕО) Спасовски за преговорите со БЕСА: Разговараме за принципите за новата влада, не и за ресорите

admin
Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски информира дека денеска ги завршиле разговорите со работната група на БЕСА во врска со новата влада и оти преговорите
Uncategorized

ЧАВКОВ: ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ГО БРАНАТ УСТАВОТ

admin
Полициските службеници се под заклетва дека ќе го бранат Уставот, ќе го штитат територијалниот интегриртет и суверенитет на државата, дека ќе бидат гарант на безбедноста