vesti24.mk

Tag : Оптичка илузија

ЗАБАВА

Оптичка илузија која излудува: Само 1% од луѓето можат веднаш да забележат што има на оваа слика!

admin
Оваа слика брзо се рашири низ Интернетот и ги натера луѓето ширум целиот свет да гледаат долго во неа, обидувајќи се да влезат во малиот...
ЗАБАВА

Фотографија од ајкула под брод полн луѓе ги преплаши социјалните мрежи: момент кој ретко се доживува (ФОТО+ВИДЕО)

Ferad Aruc
Фотографијата на која огромна ајкула плива под брод полн луѓе, неодамна предизвика хаос на социјалните мрежи. Сепак, најчесто поставувано прашање е дали ова е навистина...