vesti24.mk

Tag : оргазам

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Озгазмот освен уживање ви носи и други предности

admin
Научно е докажано дека оргазмот ни помага подобро да спиеме, а може позитивно да влијае и на нашиот имунолошки систем. Според објаснувањата на сексуалните терапевти,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Оргазмот кај жената најверојатно имал репродуктивна улога

admin
Научници од Јејл и Универзитетот на Синсинати во САД, спроведоа експеримент на животни со цел да се дознае дали женскиот оргазам во еволутивното минато имал...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Причини поради кои не можете да доживеете оргазам

admin
Најчестите причини поради кои жените не можат да доживеат оргазам се од ментална и физичка природа. Во една научна студија само 18,4 проценти од жените...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Еден потег што ги пали жените, а мажите ретко го прават

admin
Дури и најискусните љубовници некогаш не ја доведуваат жената до оргазам, но има еден „трик“ што може да помогне. Жените често решаваат да не им...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Секс разговори: Кои се опасностите од глумење оргазам?

admin
Едно најново истражување покажа дека жените кои ги глумат оргазмите се повеќе склони кон изневерување. Во истражувањето, чии резултати беа објавени во списанието Archives of...
ЗАБАВА

Во новата ТВ серија снимен најискрениот оргазам: “Горда сум што јас сум првата жена чиј оргазам беше прикажан на телевизија”

Ferad Aruc
Австралиската глумица Тони Колет (45) влегува во историјата како прва жена чиј оргазам беше прикажан на британската национална телевизија BBC. Со Стивен Мекинтош глуми во...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како да ја доведете жената до врвот?

admin
Сакате партнерката да ја доведете до врвно уживање, но не знаете како? Еве што треба да направите и кои грешки да ги избегнувате. Почнете полека...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Осум причини зошто мажите сакаат да ги набљудуваат жените додека доживуваат оргазам

admin
Најважниот момент на женската страст е комплициран настан за кој е потребна псисхичка и телесна стимуалција. Едно истражување покажа дека мажите се многу задоволни доколку...
СПОРТ

Водителка доживеала оргазам додека вежбала во теретана

Ferad Aruc
Не е тајна дека можете да доживеете оргазам додека вежбате во теретана, а 27 годишната водителка на радио, Поли Хардинг од Австралија јавно призна дека...
ЉУБОВ И СЕКС

Единствениот совет што ви е потребен за одличен секс

Ferad Aruc
Дури и најголемите сексуални авантурсити можат да имаат лош ден, и тоа токму поради тоа што послушале лош сексуален совет. Истражувачи откриле дека постои само...
ЉУБОВ И СЕКС

Ова се тајните за совршен секс маратон кои мора да ги знаете

Ferad Aruc
Иако секс маратон звучи како да треба да водите љубов со часови, истражувањето на Универзитот во Квинсленд покажува како просечен секс трае од 7 минути...