vesti24.mk

Tag : Орка Холдинг

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бизнисменот Камчев доби 30 дневен притвор и “Хашка соба”, најлуксузната во затворот

Ferad Aruc
Јордан Камчев и останатите 4 лица осомничени во истрагата на СЈО “Империја” првото лице кое го виделе е затворскиот лекар. Откако ги извршиле потребните прегледи
БИЗНИС ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Триесетдневен притвор за бизнисменот Орце Камчев (Видео)

Ferad Aruc
Триесет дена притвор за бизнисменот Орце Камчев, неговиот соработник Ненад Јосифовиќ, директорот на „Ексико“ Тодор Мирчевски, Цветан Панделески од ЗК Пелагонија и за Зорица Арсовска,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Уапсен бизнисменот Орце Камчев

Ferad Aruc
Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители, дознава
БИЗНИС

Орце Камчев влезе во сопствеништвото на „Мериот“

Ferad Aruc
Орка Холдинг“ на бизнисменот Орце Камчев од декември е сопственик на речиси третина од компанијата „Дивелоп груп“, која меѓу другото управува и со луксузниот хотел