vesti24.mk

Tag : орце ѓорѓиевски

ВЕСТИ

Ѓорѓиевски за аферата Мафија: Не може обични полициски службеници да сторат такво дело, без притоа да немаат поддршка од врвот на власта

admin
Во врска со аферата Мафија повеќе од јасно е на целата македонска јавност е дека врвот на пирамидата нема одговорност во овој момент што не...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Заев ги манипулира младите од СДСМ и бара од нив да му гo промовираат бизнисот со канабис

admin
Во вечерашното издание на емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше организациониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски кој се осврна на моменталната политичка ситуација...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Градоначалникот на Кисела Вода оди против потребите и проблемите на населението, работи по насока на политички поголемите од него

admin
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше организациониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски кој се осврна на моменталната политичка ситуација во државата,...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Четири години Темелковски нема мрднато со прст за Кисела Вода, имаме делови кои немаат канализација

admin
Четири години Филип Темелковски нема мрднато со прст за Кисела Вода, четири години немаме ниту еден капитален проект. Во очи на предизборието се фалат со...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Четири години Темелковски нема мрднато со прст за Кисела Вода, имаме делови кои немаат канализација

admin
Четири години Филип Темелковски нема мрднато со прст за Кисела Вода, четири години немаме ниту еден капитален проект. Во очи на предизборието се фалат со...
ВЕСТИ

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засади 100 зимзелени дрвца

admin
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засади 100 зимзелени дрвца. За акцијата свој статус на Фејсбук објави и...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: ЈО и ДКСК да отворат истрага – Дали приватна фирма му го платила одморот од 4000 евра на Лазе Велковски и дали затоа знаел и Спасовски?!

admin
Аздисаноста на кадрите на Зоран Заев на челни позиции во МВР оди на штета на народот. Постојат серозни сомненија дека Лазе Велковски од позиција на...
ВЕСТИ

Ѓоргиевски за Мијалков: Во реалноста Мијалков нарачува, извршува, дивее, затоа што ја има закрилата на Заев

admin
Веројатно и за ова е крив Христијан Мицкоски. А што е реалноста?Во реалноста Мијалков нарачува, извршува, дивее, затоа што ја има закрилата на Заев. Во...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Ги повикуваме Заев и Анѓушев да ги вратат парите кои ги земаа од народот како државна антикризна помош

admin
Зоран Заев пред само недела дена кажа дека со таканаречените антикризни мерки му помага на народот и стопанството. Само неколку дена подоцна гледаме како народните...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Луѓето гледаат спас во ВМРО-ДПМНЕ, преку глава им е од криминал, рекет и корупција

admin
Денеска заедно со Ана Лашкоска бевме во Новаци во село Долно Агларци и село Добромири, како дел од акцијата обновата на вашата врата. Се сретнавме...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски до Спасовски: Тврдам дека случајот Рекет немаше да метастазира ако МВР провереше од каде му се толку пари на твојот пријател Боки 13

admin
Оливер, Тврдам дека случајот Рекет немаше да метастазира, доколку дадеше насока инспекторите од организиран криминал да проверат од каде твојот пријател Боки 13 има пари...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Со обновата ќе ја започнеме борбата за достоинство на секое семејство во Македонија како основна клетка на општеството!

admin
Денеска заедно со Петар Ристески го посетивме семејството Алексоски од Прилеп. Семејство на малиот Матеј, дете полно со живот и радост, дете кое како и...