vesti24.mk

Tag : Осама бин Ладен

ВЕСТИ СВЕТ

Синот на Осама Бин Ладен се подготвува за одмазда: Хамза Бин Ладен направил нешто поради што сите се плашат!

Ferad Aruc
Хамза Бин Ладен, синот на убиениот поранешен лидер на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите...
ВЕСТИ СВЕТ

Маринец открива што се случувало кога бил убиен Бин Ладен

admin
“Го имеме”, гласела единствената порака која тој ден пристигнала на воениот брод на сред океанот. Иако врските на бродот 24 часа дневно се во функција...
ВЕСТИ СВЕТ

Што кажале за него луѓето кои го познавале и му биле како деца за најбараниот човек на светот Осама Бин Ладен

admin
Осама Бин Ладен, лидер на Ал Каеда, бил најбаран човек на светот. Додека западните сили го сметале за терорист и верски фанатик, неговите приврзаници и...
БАЛКАН

Го нашле во празен стан со пиштол без ознаки: Во Белград уапсен поранешен член на единицата „Тим 6“

Ferad Aruc
Во Белград бил уапсен поранешен припадник на специјалната американска единица „Тим 6“, кои со години го ловеле Осама Бин Ладен, за на крај во 2011...
СВЕТ

Изненадувачки документи во компјутерот на Осама бин Ладен – објави ЦИА

admin
Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) објави архивски документи и снимки што се пронајдени во куќата, во која е убиен Осама бин Ладен во 2011 година...