vesti24.mk

Tag : отров

ЗАБАВА

Отровот од скорпија е најскапата течност, а еве зошто литар чини 39 милиони долари

admin
Отровот на опасната жолта скорпија е најскапата течност во светот, пишува „Бизнис инсајдер“. Имено, галон (околу 3,8 литри) од смртоносната течност чини неверојатни 39 милиони...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Барате причина да престанете со пушењето: Предизвикува 17 видови на рак, а само една цигара содржи 10 страотни супстанци

admin
Цигарата има 7.000 хемикалии и пушачите умираат 10 години порано. Оние што пушат помеѓу 1 и 14 цигари дневно, се со осум пати поголеми шанси да...